Ortak Sınavlar

Ortak Sınavlar
İçeriğe git

Ana menü:

Ortak Sınavlar Dağıtım Programı
M.E.B.'na bağlı okularda her dönemde iki defa yapılan, tüm sınıfların aynı anda karma (kelebek) sistemi ile aynı saatte farklı sınıf bazında öğrencilerin, aynı salonda sınava girmesi şeklinde başlayan uygulamaya yardımcı olarak hazırlanan bu program her sınıfa, sınıf öğrenci sayıları oranında öğrenci yerleştirmek suretiyle bir salon listesi hazırlamaktadır.
Genel Özellikler :
1- Program ücretsiz olup, kullanmak isteyenlerin kurulum dosyalarını istemek için, tıklaması yeterlidir. Bu destek sayfalarını dikkatlice inceledikten sonra programı kolayca kullanmaya başlayacaksınız.
2- KBS Ekders Programımızı kullanan okullarımız ayrıca Crystal Report Viewer programını da kurmaları gerekmektedir. Gerekli programları Kurulum ve Ayarlar sayfasından indirebilirsiniz.
3- Dikkat edilmesi gerekenler: Sınıflar ve Dersler her sene başında mutlaka güncellenmelidir, ayrıca öğrenci bilgileri de sınav dönemi öncesinde güncel olması gerekmektedir. E-okul kayıtlarından excele kaydedilen listeden veritabanına aktarma arabirim formu sayesinde öğrenci listeleri de güncellenmesi gerekmektedir.
4- Sınav Takvimini hazırlarken tüm sınıfların aynı saatte sınava girmesini sağlayacak bir program hazırlamanız gerekmektedir. Programın Sınav Takvimi hazırlama özelliği bulunmamaktadır.
 
Ortak Sınavlar © 2016
İçeriğe dön | Ana menüye dön